Adataink

Egri Szilágyi Erzsébet Gimnázium és Kollégium
OM azonosító: 031 598
Intézményvezető:
Gönczi Sándor
 

web:
http://www.szilagyi-eger.hu

titkárság email:

eszeg@eszeg.sulinet.hu

 

001 feladatellátási hely: gimnázium

3300 Eger, Ifjúság út 2.

Központi telefonszám:
+36 36 324-808

Intézményvezető-helyettesek: Árvai Hilda,
Nagyné Barczai Tünde

 

002 feladatellátási hely: kollégium

3300 Eger, Mátyás király út 62.

Központi telefonszám:
+36 36 410-573

Kollégiumvezető:
Dudás Mátyásné

 

 

FENTARTÓI ADATOK:

Fenntartó: Egri Tankerületi Központ

Fenntartó címe: 3300 Eger, Bem tábornok utca 3.

Telefonszám: 36/795-230

E-mail: eger@kk.gov.hu

Honlap: http://kk.gov.hu/eger

Képviselő:
Ballagó Zoltán igazgató

Telefonszáma: 30/626-6280

E-mail:
zoltan.ballago@kk.gov.hu

Iskolánk sikeresen pályázott a Miniszterelnökség Nemzetpolitikáért Felelős Államtitkársága megbízásából a Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt. által meghirdetett Határtalanul! programra. A pályázatunk témája: Magyar történelmi és kulturális kincsek nyomában a Délvidéken. A Határtalanul! program által 44 diák és 5 pedagógus tanulmányi kirándulás keretében megismerheti a három szomszédos ország magyarlakta területeit. A délvidéki kirándulás 2019. 09. 27. és 10.01. között lesz.

A részletes programról és sok egyéb hasznos tudnivalókról (az indulás és az érkezés helye és ideje, szállások) 2019. szeptember 12-én tájékoztattuk a szülőket, szeptember 19-én pedig a diákoknak tartottuk meg az előkészítő órát. Először Nagyné Barczai Tünde igazgatóhelyettes asszony emelte ki, hogy milyen kiváló lehetőség ez a tanulmányi kirándulás, hisz általa megismerhetik a diákok ennek a vidéknek a kulturális és a magyar történelemhez kapcsolódó nevezetességeit. Majd Szászné Majnár Ildikó tanárnő bemutatta az utazás útvonalát, ismertette a főbb tudnivalókat a kirándulással kapcsolatban, de szó volt a toleráns és kooperatív viselkedés alapszabályairól is. Dr. Szerdahelyiné Hutter Angéla történelem és angol szakos tanárnő a trianoni békeszerződést és következményeit mutatta be, beszélt a hazánk határain túl élő magyarság létszámáról, az államhatáron kívüli elhelyezkedés történelmi okairól, a Délvidék és a meglátogatandó települések magyarságának történetéről, jelenéről, az ottani lakosság etnikai összetételéről.

Az utazás útvonala: Palics- Szabadka - Tóthfalu- Pétervárad- Újvidék -Nándorfehérvár- Zimony- Zágráb- Fiume- Abbázia- Csáktornya- Lendva, melyeknek főbb nevezetességeit fogjuk megtekinteni.

 

Keresés a cikkekben

Iskolai közösségi szolgálat

Határtalanul

Közelgő események

Október 10. Nyílt nap

Október 22. Ünnepség

Október 28-31. Őszi szünet

November 13. Nyílt nap

November 20. Általános iskolások versenye, eredményhirdetés

November 22. Erzsébet nap

December 19. Karácsonyi ünnepség

December 20. Gombavató

December 23. Téli szünet...

 

Hasznos linkek

Fenntarthatósági Témahéthez kapcsolódó iskola

 

 

 

Egy százalék!

Küldje el rendelkező nyilatkozatát a személyi adóbevallásával!

 

A támogatás céljai többek között:

• Tanítványaink képességeinek minél sokoldalúbb fejlesztése.

• Tanulóink jutalmazása.

• Taneszközök gyarapítása.

 

A kedvezményezett adószáma:

19142869-1-10

A kedvezményezett neve:

Szilágyis Alapítvány

 

Köszönjük támogatását!

Kapcsolódó dokumentumok:

Felhívás

Rendelkező nyilatkozat

Belépés

Design by HuGa Copyright © 2015. All Rights Reserved.