Adataink

Egri Szilágyi Erzsébet Gimnázium és Kollégium
OM azonosító: 031 598
Intézményvezető:
Rázsi Botond
 

web:
http://www.szilagyi-eger.hu

titkárság email:

eszeg@eszeg.sulinet.hu

 

001 feladatellátási hely: gimnázium

3300 Eger, Ifjúság út 2.

Központi telefonszám:
+36 36 324-808

Intézményvezető-helyettesek:
Árvai Hilda,
Barczai Tünde

 

002 feladatellátási hely: kollégium

3300 Eger, Mátyás király út 62.

Központi telefonszám:
+36 36 410-573

Kollégiumvezető:
Dudás Mátyásné

 

 

FENTARTÓI ADATOK:

Fenntartó: Egri Tankerületi Központ

Fenntartó címe: 3300 Eger, Bem tábornok utca 3.

Telefonszám: 36/795-230

E-mail: eger@kk.gov.hu

Honlap: http://kk.gov.hu/eger

Képviselő:
Ballagó Zoltán igazgató

Telefonszáma: 30/626-6280

E-mail:
zoltan.ballago@kk.gov.hu

Iskolánk sikeresen pályázott a Miniszterelnökség Nemzetpolitikáért Felelős Államtitkársága megbízásából a Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt. által meghirdetett Határtalanul! programra. A pályázatunk témája: Magyar történelmi és kulturális kincsek nyomában a Délvidéken. A Határtalanul! program által 44 diák és 5 pedagógus tanulmányi kirándulás keretében megismerheti a három szomszédos ország magyarlakta területeit. A délvidéki kirándulás 2019. 09. 27. és 10.01. között lesz.

A részletes programról és sok egyéb hasznos tudnivalókról (az indulás és az érkezés helye és ideje, szállások) 2019. szeptember 12-én tájékoztattuk a szülőket, szeptember 19-én pedig a diákoknak tartottuk meg az előkészítő órát. Először Nagyné Barczai Tünde igazgatóhelyettes asszony emelte ki, hogy milyen kiváló lehetőség ez a tanulmányi kirándulás, hisz általa megismerhetik a diákok ennek a vidéknek a kulturális és a magyar történelemhez kapcsolódó nevezetességeit. Majd Szászné Majnár Ildikó tanárnő bemutatta az utazás útvonalát, ismertette a főbb tudnivalókat a kirándulással kapcsolatban, de szó volt a toleráns és kooperatív viselkedés alapszabályairól is. Dr. Szerdahelyiné Hutter Angéla történelem és angol szakos tanárnő a trianoni békeszerződést és következményeit mutatta be, beszélt a hazánk határain túl élő magyarság létszámáról, az államhatáron kívüli elhelyezkedés történelmi okairól, a Délvidék és a meglátogatandó települések magyarságának történetéről, jelenéről, az ottani lakosság etnikai összetételéről.

Az utazás útvonala: Palics- Szabadka - Tóthfalu- Pétervárad- Újvidék -Nándorfehérvár- Zimony- Zágráb- Fiume- Abbázia- Csáktornya- Lendva, melyeknek főbb nevezetességeit fogjuk megtekinteni.

 

Keresés a cikkekben

Akadálymentes változat

 

Határtalanul projekt

Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt.

Megvalósult Magyarország Kormányának támogatásával

Iskolai közösségi szolgálat

Hasznos linkek

Egy százalék!

Küldje el rendelkező nyilatkozatát a személyi adóbevallásával!

 

A támogatás céljai többek között:

• Tanítványaink képességeinek minél sokoldalúbb fejlesztése.

• Tanulóink jutalmazása.

• Taneszközök gyarapítása.

 

A kedvezményezett adószáma:

19142869-1-10

A kedvezményezett neve:

Szilágyis Alapítvány

 

Az alapítvány bankszámlaszáma:

11739009-20106603

 

Köszönjük támogatását!

Kapcsolódó dokumentumok:

Felhívás

Rendelkező nyilatkozat

Belépés

Design by HuGa Copyright © 2015. All Rights Reserved.