Skócia

Iskolánk
2018. július 5-9 között kirándulást szervez Skóciába. A varázslatos tájakon átívelő túra részletei 

ide kattintva olvashatók

Ne maradj le!

 

Adataink

Egri Szilágyi Erzsébet Ginmázium és Kollégium

3300 Eger, Ifjúság út 2.

Iskola telefonszám:

+36 36-324-808

Kollégium telefonszám:

+36 36-410-573

 

OM azonosító: 031 598

titkárság email:

eszeg@eszeg.sulinet.hu

Igazgató:

Gönczi Sándor

 

Igazgatóhelyettesek:

Árvai Hilda

Nagyné Barczai Tünde

 

Kollégiumvezető:

Dudás Mátyásné

Június elején került sor a szokásos földrajz tanulmányi kirándulásra a Bükk-hegységbe.

A földrajz faktosok lelkes csoportjával péntek reggel Mályinkánál a Csondró-völgyön keresztül közelítettük meg a Látó-köveket, majd Szentlélek érintésével délután értünk a szállásra, Bánkútra. A zápor Bánkút előtt nem esett túl jól, de szerencsére az esti nyársalást már nem zavarta meg. Másnap korán a Petőfi-kilátóból csodálhattuk meg a reggeli napfényben fürdő hegységet. Utunkat a Fennsíkon folytattuk dél felé: cél a Tar-kő, ahol nagyobb pihenőt szándékoztunk tartani. Útközben rájöttünk, csak azért áztunk meg péntek délután, hogy a szombati esőtől ne ijedjünk meg. Másfél-két órán keresztül ömlött az eső, de el kell ismernem, egyetlen elégedetlenkedő szó sem hangzott el a diákok részéről, rendületlen haladtunk előre. Szerencsére a Tar-kőig nem volt nagy szintkülönbség, a Zsidó-rét pedig kifejezetten hangulatos ilyen zord időben. A Tar-kőtől Felsőtárkányig már verőfényes időben, ezért jobb kedvel, de egyre fáradtabban haladtunk. Jól esett a buszmegállóban leülni. A két nap alatt majd 50 km-t tettünk meg, ami azoknak a diákoknak, akik ritkán szoktak túrázni, kifejezetten jó teljesítmény, elégedettek lehetnek. Útközben élőben tanulmányozhattuk a hegység geológiai, geomorfológiai képződményeit, felszínformálási folyamatokat, növényvilágát, tájképi és történelmi emlékeit.

Bernát Zsolt, tanár
 

 


 

 

Keresés a cikkekben

Nyolcadikosoknak!

 

Iskolai közösségi szolgálat

Közelgő események

június 18-28.

Tavaszi érettségi vizsgaidőszak – szóbeli

június 22.

Tanévzáró ünnepély

június 18-21.

Pályaorientációs tábor

június 29.

Tanévzáró tantestületi értekezlet.

Hasznos linkek

Fenntarthatósági Témahéthez kapcsolódó iskola

 

 

 

Egy százalék!

Küldje el rendelkező nyilatkozatát a személyi adóbevallásával!

 

A támogatás céljai többek között:

• Tanítványaink képességeinek minél sokoldalúbb fejlesztése.

• Tanulóink jutalmazása.

• Taneszközök gyarapítása.

 

A kedvezményezett adószáma:

19142869-1-10

A kedvezményezett neve:

Szilágyis Alapítvány

 

Köszönjük támogatását!

Kapcsolódó dokumentumok:

Felhívás

Rendelkező nyilatkozat

Belépés

Design by HuGa Copyright © 2015. All Rights Reserved.