Adataink

Egri Szilágyi Erzsébet Gimnázium és Kollégium
OM azonosító: 031 598
Intézményvezető:
Gönczi Sándor
 

web:
http://www.szilagyi-eger.hu

titkárság email:

eszeg@eszeg.sulinet.hu

 

001 feladatellátási hely: gimnázium

3300 Eger, Ifjúság út 2.

Központi telefonszám:
+36 36 324-808

Intézményvezető-helyettesek: Árvai Hilda,
Nagyné Barczai Tünde

 

002 feladatellátási hely: kollégium

3300 Eger, Mátyás király út 62.

Központi telefonszám:
+36 36 410-573

Kollégiumvezető:
Dudás Mátyásné

 

 

FENTARTÓI ADATOK:

Fenntartó: Egri Tankerületi Központ

Fenntartó címe: 3300 Eger, Bem tábornok utca 3.

Telefonszám: 36/795-230

E-mail: eger@kk.gov.hu

Honlap: http://kk.gov.hu/eger

Képviselő:
Ballagó Zoltán igazgató

Telefonszáma: 30/626-6280

E-mail:
zoltan.ballago@kk.gov.hu

Igazgató: Gönczi Sándor

2017. december 20-án immár tizenkettedik alkalommal rendeztünk karácsonyi jótékonysági műsort a Szilágyi Erzsébet Gimnázium- és Kollégiumban, melynek célja idén is az volt, hogy határon túli magyar gyermekeket, diákokat segítsünk az összegyűjtött pénzzel.

A műsor szereplői iskolánk diákjai és az ő zenei, illetve táncpartnereik voltak. Az adomány a diákok és tanárok önkéntes összegű „belépőjéből” gyűlt össze.

2005-ben csángóföldi magyar iskola építéséhez járultunk hozzá téglajegyek vásárlásával. 2006-ban az első műsor bevételével Böjte Csaba dévai szeretetotthonát támogattuk.2007 karácsonyán a Ferences Misszió Alapítványon keresztül Kárpátaljára küldtük az adományt, 2008-ban a Rákóczi Szövetség közvetítésével a Felvidékre. 2009-ben a délvidéki Nagybecskereken támogattunk egy alapítványt, amely a délvidéki magyar oktatás ügyét szolgálja. 2010-ben „zárult”, illetve újraindult a kör: ahhoz járultunk hozzá, hogy a csángóföldi Magyarfalván, Eger egyik testvértelepülésén élő magyar gyermekek a gyimesközéploki magyar iskolában tanulhassanak. 2011-ben a kárpátaljai Kaszonyi Középiskolát segítettük. A 2012-es rendezvény bevétele újra Erdélybe került: egy kicsi székelyföldi falu, Pálpataka magyar iskolájába. 2013-tól – tekintettel a terület különösen nehéz helyzetére – kárpátaljai magyar iskolákat támogattunk: abban az évben a Beregszászi 6-os Számú Általános Iskolát; 2014-ben és 2015-ben Nevetlenfalu iskoláját. Tavaly tíz év után ismét Böjte Csaba áldozatos munkáját segítettük: a Dévai Szent Ferenc Alapítvány Gyimesbükki Gyermekotthonába juttattuk el műsorunk „bevételét”.

Az idén visszatértünk Kárpátaljára, hogy erőnkhöz mérten támogassuk a nyelvtörvény miatt újra különösen nehéz helyzetbe került ott élő magyarságot. A ráti Szent Mihály Gyermekotthonba kerül majd az adomány: az idén összegyűlt félmillió Ft.

Örvendetes, hogy amióta elkezdtük szervezni ezeket a műsorokat, minden évben egyre több diák jelentkezik, hogy szereplésével segítse azt, hogy segíthessünk. Így ebben az évben is hallgattunk mesét, voltak versek, megszólaltak hangszerek, felcsendült a tiszta énekszó, és megpördültek a táncosok is a színpadon.

Köszönet a szereplőknek az önzetlen szereplésért, a technikai stábnak a gondos háttérmunkáért, a közönségnek a nagylelkű adományozásért.

Keresés a cikkekben

Nyolcadikosoknak!

 

Iskolai közösségi szolgálat

Közelgő események

október 27-november 4.

Őszi szünet

november 16.

Erzsébet-nap

november 21.

Nyílt nap

november 22.

Fogadóóra

november 23.

Általános iskolai versenyek eredményhirdetése

november 26-29.

A Tudomány Hete

Hasznos linkek

Fenntarthatósági Témahéthez kapcsolódó iskola

 

 

 

Egy százalék!

Küldje el rendelkező nyilatkozatát a személyi adóbevallásával!

 

A támogatás céljai többek között:

• Tanítványaink képességeinek minél sokoldalúbb fejlesztése.

• Tanulóink jutalmazása.

• Taneszközök gyarapítása.

 

A kedvezményezett adószáma:

19142869-1-10

A kedvezményezett neve:

Szilágyis Alapítvány

 

Köszönjük támogatását!

Kapcsolódó dokumentumok:

Felhívás

Rendelkező nyilatkozat

Belépés

Design by HuGa Copyright © 2015. All Rights Reserved.