Skócia

Iskolánk
2018. július 5-9 között kirándulást szervez Skóciába. A varázslatos tájakon átívelő túra részletei 

ide kattintva olvashatók

Ne maradj le!

 

Adataink

Egri Szilágyi Erzsébet Ginmázium és Kollégium

3300 Eger, Ifjúság út 2.

Iskola telefonszám:

+36 36-324-808

Kollégium telefonszám:

+36 36-410-573

 

OM azonosító: 031 598

titkárság email:

eszeg@eszeg.sulinet.hu

Igazgató:

Gönczi Sándor

 

Igazgatóhelyettesek:

Árvai Hilda

Nagyné Barczai Tünde

 

Kollégiumvezető:

Dudás Mátyásné

A négy év alatt rengeteg utazásra volt alkalmunk, így mikor Erdélybe mentünk, már tudtuk, mit hogyan kell, és a hosszú buszút sem riasztott vissza minket. De egy új helyre menni mindig új izgalmakkal és új tanulási lehetőségekkel jár. Egy hozzánk nagyon is közel álló kultúrába nyertünk bepillantást, a történelmi Magyarország egyik meghatározó területével ismerkedtünk. Igaz, ez volt utolsó közös nyarunk, de az emiatt érzett kis szomorúság nem hagyott nyomot rajtunk a kirándulás során, és mindenki megpróbálta élvezni az együtt töltött időt.


Már első nap csodálatos helyekre jutottunk el, többek között Nagyvárdára és Kolozsvárra, majd a nap végén megismerhettük, milyen az igazi erdélyi vendégszeretet. Szállásadóink mindig finom, választékos reggelit és meleg, ízletes vacsorát adtak nekünk-ami néha el is kelt, mert hiába, hogy mindig vidámak voltunk, az időjárás felhőket és esőt tartogatott a számunkra.


A következő napokon félórákra, órákra álltunk meg egy-egy helyen, aztán mentünk is tovább egy ugyanennyi ideig tartó buszúttal a következő helyre. Ez néha fárasztó volt, de a látnivalókért, mint például a Gyilkos-tó, Békás-szoros megérte. Fura volt, hogy hiába jártunk jóval túl a mai magyar határon, itt is mindenkit értettünk, és mindenki értette amit mondtunk.

Kirándulásunk legkimerítőbb pontja a Hargita volt, aminek megmászása során sokszor gondoltuk, hogy inkább fel sem megyünk főleg a hideg miatt, de tudtuk, hogy a legnehezebb utak vezetnek a legszebb helyekre, így aztán egymást segítve jutottunk fel a hegy tetejére, 1801 m magasra. „Hegymászásunk” 1680 m traktorral történt, ami egy külön élmény volt mindannyiunk számára, és sok nevetést csempészett a hűvös szelekhez.


Persze, ha már Erdélyben voltunk, a néptánc sem maradhatott ki, amihez előadóink egy közös éneklést is hozzátettek, így meghalhatták osztályunk kiváló énektehetségét.

Hazafelé jövet is megálltunk még a Petőfi-múzeumnál Fehéregyházán, valamint Segesvár és Marosvásárhely sem maradhatott ki.

Fáradtan, de élményekkel gazdagan tértünk vissza a nyári szünet közepén Magyarországra.

Szaniszló Zsófia,12.E

 

A kiránduláson készült képek a galériában találhatók!

Keresés a cikkekben

Nyolcadikosoknak!

 

Iskolai közösségi szolgálat

Közelgő események

június 18-28.

Tavaszi érettségi vizsgaidőszak – szóbeli

június 22.

Tanévzáró ünnepély

június 18-21.

Pályaorientációs tábor

június 29.

Tanévzáró tantestületi értekezlet.

Hasznos linkek

Fenntarthatósági Témahéthez kapcsolódó iskola

 

 

 

Egy százalék!

Küldje el rendelkező nyilatkozatát a személyi adóbevallásával!

 

A támogatás céljai többek között:

• Tanítványaink képességeinek minél sokoldalúbb fejlesztése.

• Tanulóink jutalmazása.

• Taneszközök gyarapítása.

 

A kedvezményezett adószáma:

19142869-1-10

A kedvezményezett neve:

Szilágyis Alapítvány

 

Köszönjük támogatását!

Kapcsolódó dokumentumok:

Felhívás

Rendelkező nyilatkozat

Belépés

Design by HuGa Copyright © 2015. All Rights Reserved.