Adataink

Egri Szilágyi Erzsébet Gimnázium és Kollégium
OM azonosító: 031 598
Intézményvezető:
Rázsi Botond
 

web:
http://www.szilagyi-eger.hu

titkárság email:

eszeg@eszeg.sulinet.hu

 

001 feladatellátási hely: gimnázium

3300 Eger, Ifjúság út 2.

Központi telefonszám:
+36 36 324-808

Intézményvezető-helyettesek:
Árvai Hilda,
Barczai Tünde

 

002 feladatellátási hely: kollégium

3300 Eger, Mátyás király út 62.

Központi telefonszám:
+36 36 410-573

Kollégiumvezető:
Dudás Mátyásné

 

 

FENTARTÓI ADATOK:

Fenntartó: Egri Tankerületi Központ

Fenntartó címe: 3300 Eger, Bem tábornok utca 3.

Telefonszám: 36/795-230

E-mail: eger@kk.gov.hu

Honlap: http://kk.gov.hu/eger

Képviselő:
Ballagó Zoltán igazgató

Telefonszáma: 30/626-6280

E-mail:
zoltan.ballago@kk.gov.hu

Közösségi tér átadás az egri Szilágyiban

„Az iskola közös ügyünk”


A TÁMOP-3.1.4.B-13/1-2013-0001 „Köznevelés az iskolában” projekt keretében a KLIK Fejlesztési és Projektigazgatósága az iskolánkat is kiválasztotta a Partnerség és hálózatosodás modul programjaként (közel 600 000 Ft értékben) közösségi tér kialakítására alkalmas eszközök elnyerésére.

A Magyar Diáksport Napja alkalmából 2015. szeptember 25-én rendeztük meg a közösségi tér átadó programját. Sajnos az időjárás nem kedvezett a kinti rendezvényeknek, így azok egy része az eső miatt elmaradt. Ilyen volt a 2015 méteres futás diákok, tanárok és szülők közreműködésével történt volna; sajnos a fiúknak megrendezendő foci is elmaradt.

Bár az időjárás a túrázóknak sem kedvezett, ők reggel mégis elmentek. Felsőtárkány - Varró ház ("vadaspark") - Napsugár-pihenő - Esztáz-kő és vissza útvonalat 24 diák és 3 tanár járta végig.

 

 

A bent tervezett programjaink a negyedik óra után kezdődtek, és párhuzamosan, több helyszínen is folytak a rendezvények: 

• lány "kötél- röplabda" a mozgás és játék örömének a megtapasztalása
• A DÖK szervezésében játékos sportvetélkedő volt, melynél az évfolyamonkénti csapatok osztályokból két fővel jöttek létre, nagyon jó hangulatban zajlott a játék. Diákok állították össze testnevelő kolléga felügyeletével a feladatokat, és ők is vezényelték le a játékot, a feladatok ismertetésétől egészen a pontozásig.
• szimultán sakkverseny, 20 fő ellen a kihívó: Gledura Benjámin FIDE mester, Nemzetközi Mester sakkozó, az Eger Sakk és RS Sport Klub tagja. Az egész érdekessége, hogy Benjámin az iskolánk tanulója, bár ezt többen nem tudták. Ezen kívül, a diákokkal egykorú, mint példakép is megjelenhetett előttük. A sakk készleteket biztosította az Agria Park Szabadidő és Sport Egyesület és az elnöke Kis Pál Gábor volt az, aki ismertette a szimultánhoz kapcsolódó szabályokat.
• A Magyar Vöröskereszt Heves Megyei Szervezete közreműködésével iskolánk tanulói, diák önkéntesek „Sportsérülések ellátása, életmentés, újraélesztés” címmel tartottak nagyszabású bemutatót. Az időjárás mostoha körülményei miatt ezen a rendezvényen volt a legtöbb tanulónk és kollégánk. Ide kapcsolódva egy önkéntes nagymama tagtoborzást tartott.
 

Az eseményeken készült fényképek megtekinthetők a galériában, ide kattintva!

 

 

 

Keresés a cikkekben

Akadálymentes változat

 

Határtalanul projekt

Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt.

Megvalósult Magyarország Kormányának támogatásával

Iskolai közösségi szolgálat

Hasznos linkek

Egy százalék!

Küldje el rendelkező nyilatkozatát a személyi adóbevallásával!

 

A támogatás céljai többek között:

• Tanítványaink képességeinek minél sokoldalúbb fejlesztése.

• Tanulóink jutalmazása.

• Taneszközök gyarapítása.

 

A kedvezményezett adószáma:

19142869-1-10

A kedvezményezett neve:

Szilágyis Alapítvány

 

Köszönjük támogatását!

Kapcsolódó dokumentumok:

Felhívás

Rendelkező nyilatkozat

Belépés

Design by HuGa Copyright © 2015. All Rights Reserved.