Skócia

Iskolánk
2018. július 5-9 között kirándulást szervez Skóciába. A varázslatos tájakon átívelő túra részletei 

ide kattintva olvashatók

Ne maradj le!

 

Adataink

Egri Szilágyi Erzsébet Ginmázium és Kollégium

3300 Eger, Ifjúság út 2.

Iskola telefonszám:

+36 36-324-808

Kollégium telefonszám:

+36 36-410-573

 

OM azonosító: 031 598

titkárság email:

eszeg@eszeg.sulinet.hu

Igazgató:

Gönczi Sándor

 

Igazgatóhelyettesek:

Árvai Hilda

Nagyné Barczai Tünde

 

Kollégiumvezető:

Dudás Mátyásné

Manapság egyre kevesebb régi frázist használunk, ezáltal nyelvünk elveszti azt a különleges képességét, hogy átvitt értelemben fejezze ki gondolatainkat. Maradnak a közhelyek, a szarkazmus. A „Mi fán terem?” elnevezésű verseny fő célja a szólások, közmondások alapos megismertetése a fiatalsággal, valamint azok alkalmazása a mindennapi beszédünkben is.

Csapatunk idén már második alkalommal mérettette meg magát a „Mi fán terem?” országos nyelvtan csapatversenyén, a 9-12.-es kategóriában. A tavalyi évben a Forgó Judit, Kesztyűs Viktória, Kis Kinga, Kiss Adrienn csapat 2., idén a Kesztyűs Viktória (10.e), Kis Kinga(11.a), Kiss Adrienn (11.a) csapat 3. helyezést ért el. A verseny témája és a feladatok két év alatt nem sokban változtak, ennek ellenére mi töretlen lelkesedéssel vágtunk neki megoldásuknak. A verseny három feladatból állt, mely egy tesztlapot, egy egyéni és egy projektmunkát tartalmazott. A tavalyi évben „képverset” kellett alkotnunk, idén pedig egy szórólapot készítettünk a környezetvédelemről szólások és közmondások felhasználásával. Az egyéni feladat két fogalmazás írása volt, melyeknek kötődniük kellett a megadott közmondásokhoz és az aktuális hírekhez, közéleti problémákhoz egyaránt.

A kemény munka meghozta gyümölcsét, és idén év eléjén megkaptuk az ajándékcsomagokat, melyek egy névre szóló oklevelet, könyvet és csokoládét tartalmaztak. Reméljük ebben az évben is lesz lehetőségünk indulni ezen a szórakoztató versenyen.

Kesztyűs Viktória, Kis Kinga

Keresés a cikkekben

Nyolcadikosoknak!

 

Iskolai közösségi szolgálat

Közelgő események

június 18-28.

Tavaszi érettségi vizsgaidőszak – szóbeli

június 22.

Tanévzáró ünnepély

június 18-21.

Pályaorientációs tábor

június 29.

Tanévzáró tantestületi értekezlet.

Hasznos linkek

Fenntarthatósági Témahéthez kapcsolódó iskola

 

 

 

Egy százalék!

Küldje el rendelkező nyilatkozatát a személyi adóbevallásával!

 

A támogatás céljai többek között:

• Tanítványaink képességeinek minél sokoldalúbb fejlesztése.

• Tanulóink jutalmazása.

• Taneszközök gyarapítása.

 

A kedvezményezett adószáma:

19142869-1-10

A kedvezményezett neve:

Szilágyis Alapítvány

 

Köszönjük támogatását!

Kapcsolódó dokumentumok:

Felhívás

Rendelkező nyilatkozat

Belépés

Design by HuGa Copyright © 2015. All Rights Reserved.